Jsme CORMEN s.r.o.

Jsme český výrobce profesionální úklidové chemie, drogerie pro běžný úklid a pracovní kosmetiky. Své výrobky dodáváme na trh pod vlastními značkami CLEAMEN, KRYSTAL, TONGO, ISOFA, ISOLDA, VAKAVO.

CORMEN dnes

Rok 2021 znamená pro společnost CORMEN významný historický bod. Soustředíme se především na hlavní etapu modernizace výroby výstavbou dalších výrobních zařízení s vysokým stupněm automatizace i kapacitou. Zároveň spouštíme nové webové stránky přizpůsobené modernímu přístupu uživatelů na internet.

 

V tomto roce také probíhá kompletní re-design dvou našich produktových řad – ISOFA a CLEAMEN. Každá z nich se „převlékla“ do nového obalu, isofa má nové logo a CLEAMEN mění svoji komunikaci ke konečnému uživateli pomocí přehledných ikon, nebo chcete-li komiksových obrázků.

 

Systém školení objektových manažerů i výkonných zaměstnanců v našem školicím středisku se rozšiřuje a pravidelných školení se účastní čím dál více zájemců. Školení jsou doplňována o praktické ukázky, zejména v případě speciálních úklidových činností, jako je aplikace polymerů nebo impregnací.

 

Roste také počet odborných poradců, kteří se specializují na jednotlivé oblasti hygieny v různých provozech. Zejména produktová řada Gastro Professional zažívá doslova raketový start. Díky prodeji přes prověřené distributory, kteří poskytují servis, odborné poradenství a pravidelné návštěvy si výrobky Gastro Professional oblíbily i přední hotelové řetězce.

Na základě měnící se legislativy jsme se také rozhodli investovat do registrací biocidních prostředků na bázi chloru a získat tak ještě lepší pozici na trhu dezinfekcí. Znamená to pro nás možnost udržet produkty KRYSTAL Sanan klasik, KRYSTAL Sanan a KRYSTAL Pine Sanan v kategorii dezinfekčních prostředků.

 

Navázaná spolupráce s belgickou společností CID Lines nám otevřela dveře do potravinářských provozů. Produkty určené k speciálnímu čištění v oblasti výroby potravin, se postupně dostávají do významných zpracovatelských závodů, kde zastávají nejnáročnější úkoly v údržbě dokonalé čistoty výrobních zařízení a nezávadnosti výsledných produktů.

 

Vývoj

Máme vlastní vývojovou laboratoř, díky které dokážeme držet krok s nejnovějšími poznatky z oboru chemie, čištění a kosmetiky. Testování nových surovin a jejich účinků na povrch patří k denní práci našich laborantů.

 

Výroba

Každá surovina použitá pro výrobu je důkladně prověřena v analytické laboratoři, aby byly zajištěny nejlepší vlastnosti produktu díky vysoce kvalitním surovinám. Udržováním zásad správné výrobní praxe je zajištěno, že hodnota použitých surovin je zhodnocena do výsledného produktu.

Logistika

Naše výrobky jsme rozváželi na domácím trhu vlastními nákladními auty. Od záři 2021 spolupracujeme s profesionální logistickou společností. Pro přepravu do zahraničí využíváme přepravce jako Dachser, Schenker, DHL Logistic, Kuehne&Nagel a dalšími. Cena dopravy může zahrnout vysoký podíl pořizovací ceny produktu, a proto vybíráme vždy nelevnější řešení na profesionální úrovni. Spolehlivost našich partnerů je prověřena s každou zásilkou a potvrzuje, že mohou být vždy o krok napřed. 

 

Legislativa

Zákony, které ovlivňují výrobu a přepravu našich produktů se mění každým dnem. Náš tým nepřetržitě sleduje nadcházející paragrafy a připravuje procesy, aby udržel veškeré naše produkty v souladu s platným právem. Především specialisté, kteří s námi spolupracují, jsou zárukou hladkého procesu zavedení produktů v kterékoliv zemi.

 

Vzdělávání

Díky týmu zkušených produktových manažerů můžeme poskytnout školení Vám, Vašim zákazníkům nebo týmu facility managementu na vysoké profesionální úrovni včetně praktické ukázky použití a účinku produktu. Instruktážní videa na našich stránkách Vám pomohou kdykoliv potřebujete. Neváhejte klást jakékoliv otázky ohledně čištění nebo úklidu specifických povrchů nebo situací. Jsme připraveni odpovědět obratem.

CORMEN dříve

 

Celý příběh se začal psát v roce 1994, kdy byl vystaven živnostenský list panu Vladimíru Čížkovi. Od samého počátku se soustředil na výrobu a prodej kosmetiky pro profesionální použití a čisticích prostředků pro domácnosti i průmysl.

 

Díky filosofii založit výrobek především na kvalitě, i když nebude nejlevnější, si postupně získal silnou pozici na průmyslovém trhu a v roce 2000 se firma transformovala na společnost s ručením omezeným.

 

Zavedení krémů na ruce značky ISOLDA v roce 2002 ještě více posílilo vnímání odborné veřejnosti o společnosti na trhu a bylo na čase přesunout se do vlastní výrobní haly vybavené nejmodernějšími dostupnými technologiemi pro výrobu i vývojovou a provozní laboratoř. Od roku 2006 se tedy vyrábí v nové hale, která je neustále modernizována s cílem zvýšení kvality výrobků i prostředí pro zaměstnance společnosti.

 

Každý další rok se výroba doplnila o další automatickou linku, počínaje linkou na výrobu krémů na ruce, přes plnění obalů do 5 l a následně lahví do 1 l.

V roce 2009 jsme vystavěli vlastní čistírnu technologické vody, což nám umožnilo pořídit také myčku kanystrů a zavést systém vratných obalů o objemu 10 a 20 l. Opakovaným plněním těchto kanystrů se výrazně snižuje množství odpadu z obalů 5 l a menších, protože část objemu dříve plněných do malých obalů se přesunula do vratných.

 

Od roku 2013 pracujeme v novém informačním systému Microsoft Dynamics AX a také v nové mikrobiologické laboratoři, kde provádíme vlastní testy mikrobiologické aktivity – nebo spíše právě neaktivity našich produktů. Zároveň jsme zavedli systém pravidelných školení pro zákazníky ve vlastním o 2 roky dříve vystavěném školicím středisku.

 

V dalším období jsme se zaměřili na elektronickou podporu prodeje našich výrobků. Spustili jsme elektronickou verzi katalogu, objednávkový systém pro smluvní partnery a také aplikaci pro mobilní telefony Pomocník úklidu, která Vám vždy poradí jak vyřešit úklid specifického povrchu nebo odolné nečistoty. Zároveň dokáže odeslat objednávku na e-mailovou adresu, kterou si uživatel sám zvolí.

 

Růst společnosti na trhu způsobil, že nám původní sklady a prostory začaly být trochu těsné a proto jsme v roce 2015 vystavěli nový sklad materiálu a surovin. Díky tomu se zvýšila i výrobní kapacita a spolehlivost dodávek stoupá nad 97%.

 

 

V dalších letech neustáváme v modernizaci a investicích do výroby. Výstavba automatických kotlů pro přípravu polotovarů znovu zrychlí a zpřesní výrobní procesy a zajistí tak naprostou stabilitu ve kvalitě všech produktů.

 

V roce 2016 jsme se také zaměřili na marketingovou podporu nové produktové řady krémů na ruce ISOLDA a odvysílali jsme reklamní spot na televizi Nova. Posílení značky na sebe nenechalo dlouho čekat a o značce se doslechla široká veřejnost v ČR i na Slovensku.

 

Podobně se představila i produktová řada CLEAMEN v roce 2018, která se stala partnerem významných sportovních přenosů na ČT Sport. 5 různých spotů se vysílalo od podzimu 2018 do jara 2019.

 

MAGDALÉNA PROKEŠOVÁ

Odborná poradkyně divize CLEANING

MILOŠ KLIMEŠ

Odborný garant pro GASTRO v Česku i na Slovensku

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. více informací