Close
565 400 300
cart

Košík
obsahuje

0položek
0,00

Prevence proti virovému onemocnění Hepatitidou typu A (žloutenka)

V současné době se na území ČR objevilo vyšší procento nakažených pacientů onemocněním hepatitidou typu A (žloutenka). Je to sice nejmírnější ze známých typů hepatitid, ale přesto může vyřadit člověka na dlouhou dobu z běžného života. Zdravý člověk se může chránit pouze prevencí,  a to především posílenou dezinfekcí pokožky rukou na frekventovaných místech. V případě provádění úklidu by se měla věnovat pozornost prováděnému úklidu tj. zvýšit jeho kvalitu a frekvenci na veřejných místech a v místech zvýšeného výskytu osob. Pro úklid je nutné v těchto případech používat dezinfekční prostředky, které deklarují virucidní účinky.

 

Ve výrobním programu společnosti CORMEN jsou následující přípravky vhodné k tomuto účelu:Skupina dezinfekcí pro prevenci před HAV

CLEAMEN 570 (MZDR 1818/2018/SOZ)

 

KRYSTAL SANAN KLASIK (MZDR 53069/2018/SOZ, Číslo žádosti o povolení biocidního přípravku pro ČR je: BC-AY047878-98)

 

KRYSTAL SANAN (MZDR 53065/2018/SOZ, Číslo žádosti o povolení biocidního přípravku pro ČR je: BC-AY047878-98)

 

KRYSTAL Univerzální dezinfekce (MZDR 58183/2017/SOZ)

 

Tyto výrobky jsou vhodné pro dezinfekci ploch a nesavých povrchů. Nejvhodnější použití je aplikace těchto výrobků rozprašovačem na místa možné nákazy (tzv. dotykové plochy) nebo vytřením ploch za mokra – nejčastěji nádrže WC, splachovadla toalet, umyvadla včetně baterií, komunikační zóny, prostor ve veřejné dopravě (madla a sedačky), kliky dveří obecně, zábradlí, tlačítka dávkovačů nebo i elektronických zařízení (kopírky apod.), veřejné telefonní zařízení, opěrky rukou u nábytku, ovládání výtahů.

 

Nejúčinnější prevence před nákazou je dokonalá hygiena rukou. Je velmi důležité si ruce umýt po každém použití WC, při příchodu z venkovního prostředí (výtahy, schodiště se zábradlím, prostředky hromadné přepravy osob) a především před každým jídlem.

 

Pro dezinfekci pokožky použijte výrobek Disinfection SKIN Liquid:Skupina dezinfekcí na ruce

 

Disinfection SKIN Liquid - v lahvi MEDISPENDER (pro pákové dávkovače nebo aplikaci pumpou). (MZDR 45327/2017/SOZ)

Disinfeciton SKIN Liquid - v kanystru 5 l pro dolévání do dávkovačů (MZDR 45327/2017/SOZ)

 

 

Přečtěte si také náš článek přímo věnovaný osobní hygieně rukou.

 

V případě zvýšeného výskytu platí obecně tato doporučení (zdroj: krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje):

 • mytí rukou teplou vodou a mýdlem:
  • po každém použití WC
  • před každou konzumací jídla
  • po návratu z venkovního prostředí, po použití veřejné dopravy apod.
 • zcela nevhodné je pití z jedné lahve (tj. zejména otíráni hrdla lahve rukou), společné ukusování svačiny, sdílení cigaret nebo vodních dýmek
 • pro případ, kdy si nelze ruce ihned umýt, být vybaven pohotovostním balením dezinfekčního gelu na ruce nebo jednorázovými dezinfekčními ubrousky
 • vhodným preventivním opatřením je očkováni proti hepatitidě typu A, které se provádí na žádost, za úhradu (provádí praktický lékař, očkovací centra)
 • preventivní očkování proti hepatitidě typu A naléhavě doporučujeme všem učňům a studentům v potravinářských oborech (pokud jsou očkováni, pak v případě kontaktu s nákazou jsou chráněni a nemusí být vyloučeni z provozu)

 

Zpět na seznam článků