Close
565 400 300
cart

Košík
obsahuje

0položek
0,00

Mytí rukou

Disciplína, která často přímo ovlivňuje rychlost šíření epidemie nebo vůbec její vznik. Podle některých průzkumů si jen velmi málo lidí umí správně umýt ruce. Často na pokožce nechávají zcela neumytá nebo málo umytá místa a snad raději ani nemluvit o tom, kolik lidí to po použití toalety dokonce vůbec neudělá. Díky tomu pak dochází k přenosu bakterií na dotykové plochy, jako jsou vypínače, kliky, okraje dveří, zábradlí, tlačítka výtahů, madla v prostředcích hromadné přepravy osob a podobně. Z nich se pak snadno šíří dál používáním stejných předmětů jinými osobami. V silách facility managementu není a těžko někdy bude udržovat všechny dotykové plochy neustále dokonale dezinfikované.

 

Z tohoto důvodu ministerstvo zdravotnictví vytvořilo návod na správné mytí rukou, který může důsledným dodržováním pomoct při prevenci vzniku a šíření epidemií. Zejména dnes, kdy žádná vzdálenost není příliš velká a dálkové způsoby cestování jsou čím dál dostupnější, není péče o hygienu rukou nikdy dost.

 

Nezapomeňte, že doba 40 – 60 vteřin je nejkratší doporučená doba mytí rukou. Pokud se Vám stane, že si ruce budete mýt déle a důkladněji, nebuďte z toho smutní, tím se rozhodně nedá nic zkazit.

 

Uvědomte si, že důkladným mytím rukou chráníte zdraví své a svých blízkých a pokud pracujete v oboru výroby a zpracování potravin, také mnoha dalších lidí. Proto buďme všichni dostatečně důslední a myjme si ruce správným způsobem.

 

Pomocí dávkovacího systému CLICK&GO včetně loketního dávkovače můžete zajistit spolehlivou péči o pokožku z hlediska nejvyšších požadavků na dezinfekci.

 

Do systému CLICK&GO je možné vkládat široký sortiment výrobků jako například Disinfection soap CLICK&GO! 500 ml a další. Tyto výrobky jsou velmi vhodné pro běžnou a preventivní hygienu rukou.

 

Moderní způsob mytí a dezinfekce rukou je také pěna. Nejvyšších úspor při dodržování postupů pro zachování čistoty dosáhnete pomocí pěnového mýdla antibakteriálním účinkem. Pomocí širokého sotrimentu zpěňovacích dávkovačů můžete snadno a velmi přesně dávkovat pěnový dezinfekční prostředek.

 Medispender

Dalším zajímavým způsobem jak dávkovat mýdlo i dezinfekci je systém medispender. Pákový dávkovač obecně velmi rozšířený v mnoha potravinářských i zdravotnických provozech splňuje nejnáročnější požadavky těchto provozoven. Láhev přizpůsobená potřebám pákových dávkovačů má na etiketě velký přehledný nápis, který je oknem dávkovače dobře vidět a každý uživatel snadno rozpozná mýdlo a bezoplachovou dezinfekci rukou. Více informací najdete na stránce věnované celému systému medispender.

 

Dezinfekce rukou

Nedílnou součástí péče o dokonalou hygienu rukou, zvláště v oborech, na které jsou kladeny zvýšené hygienické nároky. Je nezbytné, aby tyto prostředky splňovaly potřebnou šíři účinku, krátký čas expozice a snadné použití.

Podrobný článek o dezinfekcích na ruce najdete zde.

Zpět na seznam článků