Close
565 400 300
cart

Košík
obsahuje

0položek
0,00

Poradenství

SegmentyProduktyHygiena rukouČlánky a zajímavostiPoradenství

 

Řada produktů CLEAMEN 600 - 700 jsou speciální čističe a dezinfekce, které jsou určené pro údržbu čistoty v profesionálních potravinářských provozech jako jsou masny a masokombináty, mlékárny, výrobci nápojů, zpracovatelé ovoce a zeleniny apod. Vlastnosti každého produktu jsou přímo nastaveny pro potřebný účel dle požadavků jednotlivých oborů potravinářského průmyslu a splňují veškerá legislativní nařízení a pravidla HACCP.

 

PĚNIVÉ PRODUKTY

Produkty aplikované ve formě pěny lépe ulpívají na svislých plochách a proto jsou vhodné pro úklid stěn a vnějších částí zařízení v potravinářském průmyslu. Přípravek tak má více času efektivně působit na nečistotu (často mastnotu) a po opláchnutí jsou povrchy dokonale čisté.

 

Pěnivé produkty

  

NEPĚNIVÉ PRODUKTY

Pro čištění vnitřních částí okruhových systémů a potrubí jsou nutné nepěnivé výrobky. Tyto mohou působit i delší dobu (pokud je možné ponechat okruh naplněný mycím roztokem). Pěna je v takových případech vysloveně nežádoucí.

  

Nepěnivé produkty

  

DEZINFEKCE

Skupina produktů, které v potravinářství zkrátka nemohou chybět. I při dokonalém vyčištění všech povrchů je třeba každou plochu, která přijde do kontaktu s potravinami důkladně vydezinfikovat. Pouze tak je zaručená zdravotní nezávadnost potravin.

  

Dezinfekce

 

HYGIENA RUKOU

V jakémkoliv potravinářském průmyslu to musí být alfa-omega hygieny a naprosto zažitá samozřejmost, o které se již dále nediskutuje. Podceněná hygiena rukou může způsobit nedozírné následky.

  

Hygiena rukou

 

Nadpis: Pěnivé produkty

Nepěnivé produkty Dezinfekce Hygiena rukou Nahoru

 

 

 

CLEAMEN 610 pěnivý alkalický čistič

CLEAMEN 610 Vysoce alkalický koncentrovaný čisticí pěnivý prostředek bez dezinfekce, který se vyznačuje velmi dobrou čistící schopností. Obsahuje louhy, tenzidy, zpěňovací a komplexotvorné látky. Je bez zápachu, dá se úplně oplachovat a nezanechává žádné usazeniny. Je vhodný jak pro ruční mytí tak i pro napěňovací zařízení a pro automatické čistící systémy. Prostředek je možné použít v průmyslových potravinářských provozech, v malých výrobních provozovnách nebo při odstraňování organických nečistot z různých ploch odolných alkáliím. Velmi dobře se osvědčil při generálním i pravidelném úklidu bazénů a jejich okolí. Spolehlivě odstraňuje nečistoty i z velmi zašpiněných podlah. 

 

Velikost Kód výrobku  
12 kg VC610120099 Bezpečnostní list
24 kg VC610240099    
240 kg VC610925099    Technický list 

 

 

CLEAMEN 613 vysoce pěnivý alkalický čistič na udírny

CLEAMEN 613 Tekutý silně alkalický pěnivý čistící prostředek, který je určený především k účinnému odstraňování kouřových pryskyřic v různých oblastech průmyslu. Navíc velmi dobře odstraňuje tuky, olejové zbytky, bílkoviny, krev, připečené a velmi odolné nečistoty, dehet a pod. Vytváří stabilní pěnu, takže se hodí i k čištění svislých stěn. Aplikovaný prostředek je potřeba nechat působit předepsanou dobu. Prostředek se používá nejčastěji v čistících systémech udírenských provozů a k průmyslovému čištění grilů, kouřovodů a teplovzdušných kotlů. Vyznačuje se velmi dobrou čistící schopností a používá se proto také k mytí velmi znečištěných a mastných podlah. Prostředek se aplikuje nejčastěji pomocí mobilního nebo automatického tlakového napěňovacího zařízení při tlaku 4-6 barů nebo se používá v automatických čistících systémech udírenských zařízení. Může se však používat i způsobem běžným pro ruční čištění.

 

Velikost Kód výrobku    
12 kg VC613120099 Bezpečnostní list
24 kg VC613240099 Technický list

 

 

CLEAMEN 631 vysoce pěnivý alkalický chlórový čistič

CLEAMEN 631 Tekutý vysoce pěnivý alkalický chlorový prostředek, který tvoří hustou stabilní pěnu. Prostředek výborně emulguje tuky a odstraňuje zbytky bílkovin. Má široké použití v celé oblasti potravinářského průmyslu při čištění vnějších povrchů z nerezové oceli, například technologických zařízení. Používá se i pro denní komplexní čištění výrobních prostorů. Je vhodný pro aplikaci pomocí různých typů napěnovacích zařízení nebo pomocí automatických napěňovacích systémů. Na povrchy se může nanášet i ručně. Prostředek je možné použít v průmyslových potravinářských provozech, v malých výrobních provozovnách nebo při odstraňování organických nečistot z různých ploch odolných alkáliím.

 

Velikost Kód výrobku    
10,5 kg VC631105099 Bezpečnostní list
21 kg VC631210099 Technický list

 

 

CLEAMEN 633 vysoce pěnivý alkalický chlórový čistič

CLEAMEN 633Tekutý pěnivý vysoce alkalický chlorový prostředek, který tvoří velmi hustou a stabilní pěnu. Prostředek se vyznačuje výbornou čistící schopností, především při rychlém odstraňování zbytků tuků a bílkovin ve výrobních prostorech. Velmi dobře odstraňuje i odolné nečistoty z různých provozních ploch a podlah. Má široké použití v celé oblasti průmyslu. Největší uplatnění má v potravinářském průmyslu, například při čištění vnějších povrchů technologických zařízení z nerezové oceli nebo při denním komplexním čištění výrobních prostorů. Je vhodný pro aplikaci pomocí různých typů napěnovacích zařízení nebo pomocí automatických napěňovacích systémů. Na povrchy se může nanášet i ručně. Prostředek je možné použít jak ve velkých průmyslových potravinářských provozech, tak i v malých výrobních provozovnách nebo při účinném odstraňování organických nečistot z různých ploch odolných alkáliím.

 

Velikost Kód výrobku    
12 kg VC633120099 Bezpečnostní list
24 kg VC633120099 Technický list

 

 

CLEAMEN 710 vysoce pěnivý kyselý čistič

CLEAMEN 710Tekutý vysoce pěnivý kyselý čistící prostředek na bázi kyseliny fosforečné. Vyznačuje se tvorbou velmi husté a stabilní pěny, takže zajišťuje výborný kontakt a čistící efekt i na svislých stěnách. Dobře odstraňuje anorganické usazeniny a vyznačuje se výbornou smáčivostí. Rovněž dobře emulguje tuky a odstraňuje i zbytky bílkovin. Má široké použití v celé oblasti průmyslu. Největší uplatnění má v potravinářském průmyslu, například při odstraňování anorganických usazenin z vnějších povrchů technologických zařízení nebo při pravidelném komplexním čištění výrobních prostorů. Je vhodný pro aplikaci pomocí různých typů napěnovacích zařízení nebo pomocí automatických napěňovacích systémů. Na povrchy se může nanášet i ručně. Prostředek je možné použít jak ve velkých průmyslových potravinářských provozech, tak i v malých výrobních provozovnách nebo při účinném odstraňování anorganických nečistot z různých ploch odolných kyselinám.

 

Velikost Kód výrobku    
12 kg VC710120099 Bezpečnostní list
24 kg VC710240099 Technický list

 

 

Cleamen 711 Slabě pěnivý kyselý průmyslový čistič

CLEAMEN 711Slabě pěnivý kyselý průmyslový čistící prostředek na bázi směsi organických a anorganických kyselin s tenzidy. Používá se k rychlému odstranění průmyslového znečištění především tam, kde alkalické a neutrální prostředky jsou vhledem k charakteru znečištění neúčinné. Prostředek se uplatňuje dobře tam, kde součástí znečištění jsou i malé železné nebo zoxidované částečky, například v brzdovém prachu. Může se používat například k čištění železničních vagónů, při čištění ostatních prostředků silniční dopravy, při odstranění znečištění v autoservisech, k odstranění nečistot z přepravek, kde se ukládá použité nářadí z oprav, apod. Dobře slouží i k odstranění vápenných usazenin z okenních tabulí. Dá se použít i v potravinářském průmyslu, například ke kyselému mytí udírenských tyčí a forem na šunku z hliníku, především ručním způsobem s mechanickým dočištěním. Prostředek nalezl uplatnění v celé řadě průmyslových odvětvích.

 

Velikost Kód výrobku    
10,5 kg VC711105099 Bezpečnostní list
21 kg VC711210099 Technický list

 

 

Nadpis: Nepěnivé produkty

Pěnivé produkty Dezinfekce Hygiena rukou Nahoru

 

 

 

CLEAMEN 620 nepěnivý alkalický CIP čistič

CLEAMEN 620 Tekutý silně alkalický nepěnivý čistící prostředek, který je určený především pro okruhové CIP čištění v různých oblastech průmyslu. Kombinace účinných látek zabezpečuje velmi dobrou průnikovou a čistící schopnost. Prostředek proto rozpouští i velmi odolné a připečené nečistoty bílkovin, tuků a rostlinných zbytků. Vyznačuje se vysokým stupněm alkality a silnou odmasťovací schopností. Používá se především k účinnému čištění takových zařízení, kde je surovina tepelně ošetřovaná, například odparky, sušárny, pastéry, odstředivky, tavičky sýrů, UHT-zařízení atd. Je vhodný i pro okruhové COP čištění. Může se použít i pro ruční odstranění tuků a bílkovin z povrchů podlah a technologických zařízení.

 

Velikost Kód výrobku    
12 kg VC620120099 Technický list Bezpečnostní list

 

 

Cleamen 622 nepěnivý alkalický čistič podlah

CLEAMEN 622 Tekutý nepěnivý alkalický prostředek, který je určený především pro strojní mytí silně znečištěných podlah, například i od syntetických olejů. Může se používat také na ruční dočišťování různých ploch a na pravidelnou údržbu povrchů. Prostředek má široké použití a lze jej aplikovat v různých oblastech průmyslu i služeb. Prostředek je určený na všechny druhy voděodolných povrchů jako například PVC, nelesklé dlažby, žulové a travertinové povrchy, teraco, cihlové, betonové a lité podlahy – se stěrkou i s nátěrem. Není vhodný na mramorové povrchy, lakované parkety a laminátové podlahy, dřevěné povrchy, gumu, PVC ošetřené vosky a na povrchy, které nejsou odolné vůči alkáliím.

 

Velikost Kód výrobku    
5 kg VC622050099 Bezpečnostní list
10 kg VC622100099 Technický list
20 kg VC622200099

 


 

 

CLEAMEN 640 CAl

CLEAMEN 640Tekutý nepěnivý alkalický čistící prostředek, který obsahuje chlor. Je určený pro denní použití v různých oblastech průmyslu, především k okruhovému čištění způsobem CIP nebo COP. Velmi dobře odstraňuje zbytky bílkovin a živočišných tuků a aktivně zabraňuje tvorbě mléčného kamene. Obsahuje inhibitory koroze hliníku. Prostředek je možné použít v průmyslových potravinářských provozech, v malých výrobních provozovnách, v zemědělství nebo při odstraňování organických nečistot z různých ploch, například při strojním čištění podlah ve výrobních prostorech.

 

Velikost Kód výrobku    
11 kg VC640110099 Bezpečnostní list
22 kg VC640220099 Technický list
1 100 kg VC640999999

 


 

 

CLEAMEN 641 nepěnivý alkalický čistič s vysokým obsahem chlóru

CLEAMEN 641Tekutý nepěnivý vysoko koncentrovaný alkalický čistící prostředek se zvýšeným obsahem chloru. Je určený pro denní použití v různých oblastech potravinářského průmyslu a zemědělství, především k okruhovému čištění CIP nebo COP způsobem. Účinným způsobem emulguje zbytky tuků a bílkovin a velmi dobře rozpouští organické části mléčného, pivního a vodního kamene. Výborně také odstraňuje zbytky olejů, ovocných plodů, chmelových pryskyřic a dalších látek organického původu. Prostředek se používá se jak k okruhovému čištění technologických zařízení, tak k povrchovému čištění různých ploch odolných alkáliím. Vhodný je i k strojnímu čištění podlah. Používá se i při čištění linky nečistot v bazénech (pozor: před čištěním snížit hladinu v bazénu pod úroveň linky).

 

Velikost Kód výrobku    
12 kg VC641120099 Bezpečnostní list
    Technický list
   

 


 

 

CLEAMEN 645 Nepěnivý slabě alkalický prostředek na bázi KAS

CLEAMEN 645Tekutý nepěnivý slabě alkalický prostředek na bázi kvartérních amoniových sloučenin (KAS). Je ředitelný s vodou v každém poměru. Prostředek je vhodný pro okruhové systémy, pro plošnou, ponornou i postřikovou aplikaci. Působí velmi dobře i při nízkých teplotách, takže se může uplatnit i v chladících okruhových systémech. Prostředek je určený pro použití v různých oblastech, například v potravinářském průmyslu, zemědělství a pod. Před použitím se doporučuje povrch důkladně umýt vhodným čistícím prostředkem.

 

Velikost Kód výrobku    
10 l VC645100099 Bezpečnostní list
20 l VC645200099 Technický list
   

 


 

 

CLEAMEN 650 neutrální čistič

CLEAMEN 650Tekutý neutrální čistící prostředek, který je určený především pro odstranění organických nečistot z citlivých povrchů technologického zařízení, kde by použití alkalických nebo kyselých prostředků bylo problematické. Působí velmi šetrně, má výborné emulgační vlastnosti a nenarušuje lak ani glazuru. Může se použít i jako náplň pro pravidelné strojní čištění podlah. Prostředek se vyznačuje vynikající biologickou odbouratelností, takže se může používat k čištění také v prostorech s biologickou čistírnou odpadních vod. Používá se hlavně pro všeobecné čištění všech prostorů a technologického zařízení při průmyslové výrobě, zejména se dobře uplatňuje při ručním čištění baliček a vakuovaček. Prostředek je vhodný k použití i v malých výrobnách. Může se použít také v oblasti zemědělství při všeobecném úklidu prostorů a technologického zařízení. Na povrchy se aplikuje především ručně, ale je možné použít i strojovou aplikaci, například na podlahy.

 

Velikost Kód výrobku    
10 kg VC650100099 Bezpečnostní list
20 kg VC650200099 Technický list
   

 


 

 

CLEAMEN 720 nepěnivý kyselý čistič

CLEAMEN 720Nepěnivý kyselý čistící prostředek na bázi kyseliny fosforečné. Používá se především k okruhovému kyselému čištění v potravinářských provozech. Odstraňuje z povrchů zařízení hlavně anorganické látky, ale rozpouští i organické složky. Používá se také ke kyselému čištění technologického zařízení tam, kde je litá pryskyřicová podlaha, kterou by mohly kyselé prostředky na bázi kyseliny dusičné nevratně poškodit. Díky svým vlastnostem je vhodný také k jednofázovému čištění výrobních zařízení pro výrobu všech typů sýrů. Jednofázový způsob čištění lze s výhodou využít i pro zařízení příjmu mléka. Výborně odstraňuje krev, takže se uplatňuje například na jatkách při porážce zvířat. Prostředek je možné použít jak ve velkých průmyslových potravinářských provozech, tak i v malých výrobních provozovnách nebo při účinném odstraňování anorganických nečistot z různých ploch odolných kyselinám.

 

Velikost Kód výrobku    
12 kg VC720120099 Bezpečnostní list
24 kg VC720240099 Technický list
   

 


 

 

CLEAMEN 721 Nepěnivý kyselý NP-CIP čistič

CLEAMEN 721Nepěnivý silně kyselý čistící prostředek na bázi anorganických kyselin, který účinně působí na vodní, mléčný a pivní kámen. Výborně odstraňuje anorganické usazeniny a oxidativním způsobem rozkládá organické sloučeniny. Pasivuje nerezovou ocel a je také vhodný jako neutralizační prostředek po alkalickém čištění. Prostředek má široké uplatnění, například v potravinářském průmyslu při čištění CIP-okruhů, odparek, odstředivek, UHT-zařízení, potrubních systémů, zásobních tanků, KEG sudů v pivovarech, zařízení na výrobu sýrů, spirálových výměníků v cukrovarech atd. Při čištění UHT–zařízení by se mělo zamezit přesáhnutí teploty 80 ºC, neboť vyšší teploty snižují životnost těsnění.

 

Velikost Kód výrobku    
12 kg VC721120099 Bezpečnostní list
24 kg VC721240099 Technický list
   

 


 

 

Cleamen 745 Nepěnivý slabě kyselý peroxidový čistič

CLEAMEN 745Tekutý nepěnivý, slabé kyselý prostředek na bázi peroxidu vodíku. Je beze zbytku odbouratelný. Má široké možnosti použití při čištění výrobních zařízení, potrubních systémů, tanků, nádrží, zařízení sýráren, pracovních stolů, plniček mléka, veškerého zařízení v masokombinátech, drůbežárnách, pivovarech, mrazírnách apod. Může být použit i v oblasti bazénů, saun, jídelen, kuchyní a pod. Prostředek má také bělící účinek. Je vhodný jak pro postřikovou aplikaci, tak i pro plošnou a ponornou. Používá se i pro ošetření zařízení ze dřeva, dřevěných pracovních desek nebo dřevěných obkladů. Aplikuje se většinou ručním způsobem. Prostředek je možné použít v průmyslových potravinářských provozech, v malých výrobních provozovnách, v zemědělství nebo i v běžné praxi. Využívá se také ke generálnímu a pravidelnému úklidu v okolí bazénů nebo saun.

 

Velikost Kód výrobku    
11 kg VC745110099 Bezpečnostní list
22 kg VC745220099 Technický list
   

 


 

 

Nadpis: Dezinfekce 

 Pěnivé produkty Nepěnivé produkty Hygiena rukou Nahoru

 


CLEAMEN dezinfekčí ubrousky

CLEAMEN dezinfekční ubrouskyDezinfekční ubrousky, určené zejména k dezinfekci povrchů, zařízení a materiálů v potravinářském průmyslu, které nemohou být dezinfikovány vodným roztokem nebo vyžadují rychlou bezprostřední dezinfekci, např. při dezinfekci stolů, zařízení, dopravních pásů odolných vůči alkoholu, řezacích desek, přepážek v supermarketech a řeznictví. Produkt se používá k dezinfekci a k odstranění bakterií, kvasinek a virů z povrchů. Účinná látka: Etanol: 80% (CAS: 64-17-5). PT 4. Pro profesionální použití i pro použití širokou veřejností. Použití: Povrch nejprve očistěte a osušte, potom použijte na vyčištěné a vyschlé povrchy dezinfekční ubrousky Cleamen. Zajistěte, aby celý povrch zůstal vlhký po celou dobu kontaktu. Ubrousky mají baktericidní, levuricidní a virucidní účinek, pokud je dodržena doba kontaktu 1 minuta při 20 ° C. Ubrousky lze použít pouze na povrchy, které jsou odolné vůči alkoholu.

Bezpečnostní list

Technický list


 

 

Nadpis: Nepěnivé produkty

Pěnivé produkty Nepěnivé produkty Dezinfekce Nahoru

 

 

 

Disinfection SKIN liquid

Disinfection SKIN liquidAlkoholový dezinfekční prostředek bez barviv s velmi dobrou dermální tolerancí, pro profesionální použití. Přípravek je určený k přímému použití k hygienické i chirurgické dezinfekci pokožky rukou pro všechny oblasti se zvýšenými hygienickými požadavky - zdravotnictví, potravinářské provozy, kosmetické služby, pedikúra, manikúra, kadeřnické provozy, pečovatelské služby, ordinace a další epidemiologicky závažné provozy. Pouze pro profesionální použití.

 

Velikost Kód výrobku    
500 ml ZSV01005099 Bezpečnostní list
5 l ZSV01050099 Technický list
   

 


 

 

Disinfection SOAP

Disinfection SOAPJemně pěnivý, čisticí a dezinfekční prostředek k přímému použití, pro současné mytí a dezinfekci pokožky rukou. Dezinfekční přípravek bez parfémů a barviv s velmi dobrou dermální tolerancí k hygienické dezinfekci pokožky rukou pro všechny oblasti se zvýšenými hygienickými požadavky - zdravotnictví, potravinářské provozy, kosmetické služby, pedikúra, manikúra, kadeřnické provozy, pečovatelské služby, ordinace a další epidemiologicky závažné provozy. Pouze pro profesionální užití.

 

Velikost Kód výrobku    
500 ml MEDISPENDER ZSV02005098 Bezpečnostní list
500 ml CLICK&GO! ZSV02005099 Technický list
5 L ZSV02050099

 


 

 

Nadpis: Kontakt a poradenství

 

Veškeré podrobné informace a odborný servis Vám poskytnou:

Miloš Klimeš
Miloš Klimeš
Odborný garant divize GASTRO
+420 725 588 962
manager.gastro@cormen.cz
Zobrazit QR    Vizitka vCard
Magdaléna Prokešová
Magdaléna Prokešová
Odborná poradkyně divize CLEANING pro Moravu
+420 727 808 524
poradce.morava@cormen.cz
Zobrazit QR    Vizitka vCard

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahoru