Close
565 400 300
cart

Košík
obsahuje

0položek
0,00

Úklid velkých ploch

Současným trendem je pracovníkům úklidu co nejvíce usnadnit práci, urychlit a usnadnit veškeré provozní i režijní manipulace. Mycí stroje jsou vysoce výkonné, mycí a čistící chemie je dnes velmi koncentrovaná a účinná, zaučená pracovní síla je poměrně drahá. Je na facility manažerech najít rezervy i v těchto oblastech.

Směšovací zařízení Aqua-Minder pro plnění úklidových strojůNapříklad hala o výměře 100 x 100 m (10000 m2) se dá uklidit středně výkonným strojem za 4 hodiny čistého času. Pokud bude po každých 2000 m2 obsluha dojíždět na stanoviště údržby a napouštět novou náplň do mycího stroje, spotřebuje tak průměrně 5 x 12 minut z pracovní směny. To znamená, že celkový čas na úklid tohoto prostoru je 5 hodin mzdových nákladů. Pokud však pracovníci používají tankovací zásobníky, kde se náplně do mycích strojů připraví předem (automaticky), lze tyto neproduktivní časy snížit až o 80 %. Úklidový stroj (mycí automat) lze totiž napustit a vypustit během pouhých 2 minut. To znamená úsporu mzdových nákladů 50 minut denně, to je více než 16 hodin měsíčně. Za celý rok to dělá neuvěřitelných 200 hodin mzdových nákladů.

Převeďme toto na peníze. Pokud pobírá obsluha stroje minimální mzdu, jsou úspory i s odvody za sociální a zdravotní pojištění a daně 12 044 Kč za rok. Napouštěcí zásobník (nebo také tankovací věž) je prostá nádoba o objemu 200 litrů, kam je přivedena voda z řádu a automatické dávkování mycí chemie. Tento zásobník se napouští samočinně, je opatřen automatickým uzávěrem a širokou výpustní hadicí. Pracovník úklidu z tohoto zásobníku naplní úklidový stroj a odjíždí čistit plochy. Mezitím se dopouští voda do zásobníku a dávkují se chemikálie a při opětovném příjezdu pracovníka je vše připraveno k rychlému napuštění stroje. Tento jednoduchý postup šetří výrazně vodu i použité chemické přípravky, garantuje správnou koncentraci mycího roztoku a svoji činností se zaplatí již za několik málo měsíců. Je to, samozřejmě, závislé na velikosti provozovny, kde je tento zásobník umístěn.

Nepřehlédnutelnou výhodou je bezesporu skutečnost, že pracovníci úklidu se prakticky nedostávají do styku s koncentrovanými chemickými látkami a proto nemusí být na toto téma proškolováni. Tímto způsobem lze dlouhodobě docílit velmi vysoké produktivity práce a soustředit energii pracovníků na kvalitu a pečlivost při úklidu. Čím více pomůcek jim pořídíme, tím lepší výsledky od nich můžeme očekávat.

 

 Pohlédněte si také podrobné video o směšovací stanici Aqua Minder, kterou si můžete objednat na našem e-shopu: