Close
565 400 300
cart

Košík
obsahuje

0položek
0,00

CormenTOUR 2016

Logo CormenTOUR 2016Každý rok pro Vás pořádáme prezentace na třech místech České a Slovenské republiky, kde Vám ukazujeme vždy to nejzajímavější z novinek v sortimentu, marketingové podpoře nebo projektech společnosti CORMEN s.r.o. Ve dnech od 30. 5. do 2. 6. 2016 proběhla CormenTOUR 2016 v Žilině, Přerově a Praze.

 

Velmi oceníme Váš názor na to jakým způsobem organizujeme událost, kterou považujeme pro Cormen za největší v roce. Připravili jsme pro Vás dotazník, který nám pomůže CormenTOUR 2017 zlepšit. Prosím, pokud nám chcete pomoci připravit prezentaci k Vaší nejvyšší spokojenosti, ohodnoťte nás.

CORMEN s.r.o.

 

Připomeňte si, co jste na CormentTOUR 2016 viděli:

Koncentrované přípravky v sáčcích – ing. Vladimír Čížek

Společnost Cormen dodává a chce i nadále dodávat svým zákazníkům pouze kvalitativní výrobky. Dbáme na to, aby všechny naše inovační projekty toto kritérium udržely nebo ho vylepšily.

Na grafu je vidět, jak se vyvíjí průměrné ceny tekutých mýdel a běžných detergentů na průmyslovém trhu např. v 5 lt balení. Jedná se o průměr, který ovlivňují zejména velmi nízké ceny diskontních produktů speciálně připravených jen pro výběrová řízení.

Jak tedy snížit cenu aniž bychom ohrozili kvalitu? Analyzovali jsme celý výrobek z pohledu nákladů během jeho celého životního cyklu. Skladování a doprava výrobku po celou dobu jeho života, tzn. od výrobce ke konečnému spotřebiteli, jsou tím nejvýznamnějším nákladem. A protože logistika nemá přímý vliv na kvalitu produktu. Rozhodli jsme se, že právě s těmito náklady budeme pracovat.

Společnost CORMEN přichází s velmi úsporným řešením, které neustoupilo ani o krok ze své kvality. Jedná se o produktovou řadu s názvem Add Water & use.

Se super-koncentrátem v sáčku se pracuje velice jednoduše. Otevřete plastové víčko a pomocí hadice nebo nálevky napusťte do sáčku čistou vodu. Naplňte jej až po rysku. Dobře sáček uzavřete a hodně protřepejte. Nyní už můžete produkt použít. Například tekuté mýdlo doplňte do dávkovače. Práce se sáčkem je rychlejší a pohodlnější.

Sáček je možné poslat v obálce 4x nižší skladová plocha 4x nižší hmotnost pro manipulaci Možnost rozvozu menšími auty Tím pádem nižší emise CO2 Menší množství lépe recyklovatelného odpadu

Výrobky zařazené do tohoto nového balení:

Krystal balzám na nádobí - koncentrátKrystal na nádobí lemongrass - koncentrátKrystal na podlahy - koncentrátisolda černá třešeň s mandlovým mlékem - koncentrát

Krystal   balzám na nádobí - koncentrát Krystal   na nádobí lemongrass - koncentrát Krystal   na podlahy - koncentrát isolda   černá třešeň s mandlovým mlékem - koncentrát

Vize společnosti CORMEN s.r.o. – Jan Růžička

Koncový zákazník nemusí být odborník na provádění úklidu a my mu chceme tuto odbornost poskytnout.  Při provádění úklidu nejde jenom o samotnou chemii, ale o celý komplex opatření, která ve finále vedou k dokonalému výsledku. Chceme se proto zaměřit na to, abychom dosáhli:

  • vysoké účinnosti čištění a sanitace
  • efektivity a rychlosti prováděné práce
  • zajištění maximální bezpečnosti při práci
  • na soulad s platnou legislativou a hygienickými předpisy
  • a samozřejmě na minimalizaci celkových nákladů

 

K dosažení tohoto cíle máme hlavně naše odborné pracovníky a samozřejmě i celou řadu podpůrných materiálů. K dispozici máme například:

 

Nové krémy isolda – Eliška Kaňková

Nyní Vám představíme největší inovaci krémů v historii společnosti CORMEN. Vysílali, jsme reklamní spot krémů Isolda a sponzorovali jsme soutěže v pořadu Prásk. Náš spot vidělo přes 3 mil diváků. Na obě soutěže zavolalo přes 6 tis lidí během pouhých 20ti minut.

Isolda ví, že naše pokožka je celodenně vystavovaná různým vlivům ať už jde o počasí, stresu, smogu. Některým vlivům se můžeme vyhnout, ale ve většině případů se musíme přizpůsobit a naše kůže je vždy na prvním místě a musí se s tím vypořádat.

Společnost CORMEN vyrábí krémy více jak 20 let. Začali jsme vyrábět dva typy v lahvičkách, které byli svého času hitem sezóny. Nyní jsme ve spolupráci s VŠCHT vyvinuli nové krémy, které skloubili nejnovější poznatky vědy a splňují potřeby dnešní rychlé doby. Isolda má novou moderní grafiku.

ISOLDA neobsahuje silikony. Čtyři z devíti krémů mají atesty účinnosti. Samozřejmostí je hodnocení bezpečnosti, dermální atesty a testy mikrobiologické stability. Nově mají všechny krémy minimálně dvě aktivní látky. Máme v sortimentu 9 nových, inovovaných krémů:

 

Fotka krému Isolda MěsíčekFotka krému Isolda Včelí voskFotka krému Isolda KeratinFotka krému Isolda Šalvěj s biotinemFotka krému Isolda LanolinFotka krému Isolda HeřmánekFotka krému Isolda Aloe VeraFotka krému Isolda konopí s pupalkouFotka krému Isolda Oliva

 

Utěrka Cleamax Fine – ing. Miroslav Kučera

Jedná se o unikátní mikrovlákno vyráběné patentovanou technologií evolon. Vlákno vzniká jako bikomponentní směs polyesteru a polyamidu, vedle jeho výjimečných vlastností je jeho výroba ekologická a produkt je po spotřebování plně recyklovatelný.

Vlákno utěrky Cleamax Fine zvětšené 20 000x.Každé toto vlákno se skládá z miniaturních paprsků, nebo-li fibril, které mají trojúhelníkovitý tvar, jak je vidět na snímku z elektronového mikroskopu se zvětšením 20 000x .

Vlákna nepřijímají vlhkost do své struktury (na rozdíl od např. bavlny), vlhkost se drží pouze mezi vlákny, takže se tato vlhkost dá velice snadno odstranit ždímáním, nebo odstřeďováním.

Utěrku lze intenzivně ždímat a prát 100x i vícekrát, 5cm široký proužek materiálu má nosnost 40 kg (materiál je izotropní v obou směrech).

Má vysokou schopnost přijímat vodu a absorbovat nečistoty.

Tento materiál se používá mimo jiné na filtrační materiály, dokonce i na antialergické lůžkoviny – protože je tak hustý, že nepropouští roztoče, přitom ale zůstává vzdušný. Strukturu utěrky tvoří pouze několik velmi dlouhých a propletených vláken, využívá se toho při výrobě elektrotechniky v přetlakových halách.

Lze prát i při při 95 °C, ovšem pro často opakované praní se doporučuje teplota do 65 °C pro zachování všech dobrých vlastností.

Tento materiál se používá i na ručníky pro wellness, prostěradla pro masérské provozy, i jako luxusní prostírání a ubrousky v restauracích.

Utěrka je především vhodná pro hladké a lesklé povrchy a to zasucha i za mokra.

Ideální je zasucha pro dočišťování oken a zrcadel po jejich omytí a setření stěrkou, dala by se přirovnat k jelenici, ale její vlastnosti mají daleko širší spektrum použití.

Je vhodná na čištění brýlí, LCD obrazovek, nápojového skla. Používá se jako nevláknivá náhrada papírových utěrek v průmyslu pro dokonalé čištění.

Rozměry utěrky jsou 40x40 cm a plošná hmotnost 130 g/m2.

Utěrka Cleamax Fine - modráUtěrka Cleamax Fine - zelenáUtěrka Cleamax Fine - červenáUtěrka Cleamax Fine - žlutáUtěrka Cleamax Fine - 4 barvy

 

Zásilková služba pro distributory – Jan Růžička

Grafické znázornění zásilkové služby CORMEN s.r.o.Služba nabízí jménem distributora dodat do 24 hodin zboží do kteréhokoliv místa v ČR a do 48 hodin v SK. Balík je označen, že odesilatelem je distributor. Odpovědnost za doručení balíku a za poškození zboží a případné reklamační řízení se přepravní společností automaticky přechází na nás. Cena, jako nejdůležitější parametr, je zvýhodněná o úsporu transportních nákladů výrobce a současně uspoří všechny logistické náklady distributora. Jaká bude kvalita balení? Jedná se o tzv plovoucí balík. To je balík v balíku s vystýlkou po 6 stranách. Hlavní karton je speciálně určen jako venkovní silnostěnný. Vnitřní karton je sestaven z kartonových výřezů. Vystýlka je ze strečové folie.

Zboží je rozděleno do malých skupin, které jsou zabaleny do igelitových sáčků. Ty chrání případné znehodnocení dalšího zboží.

Karton je obalen černou strečovou folií a přelepen ze všech stran originální páskou CN. Obojí zabezpečuje originalitu a balení pro snadné zjištění poškození či vykradení balíku. Balíky jsou na závěr zapáskovány pro zpevnění a pro manipulaci. Takto zabalené balíky odolají i té největší zátěži.

Jednoduše, do objednávky uvedete „přímá dodávka“ a přiložíte DL či FA konečného zákazníka. O zbytek se postaráme sami. V potvrzení zakázky vám přijde ocenění této logistické služby, která je zveřejněná na našich stránkách.

 

Pisoárová sítka – ing. Miroslav Kučera

Úlohou pisoárové hygieny je omezit tvorbu močového a vodního kamene, omezit zápach moči, vhodně parfemovat prostředí a podpořit čisticí účinek oplachové vody. Váš zájem nás motivuje k dalšímu rozvoji v této oblasti. Především je požadována posílená parfemace s dlouhodobým účinkem. Dominantní vůně vytváří komfortní prostředí i na toaletách, jejichž úroveň se navíc rok od roku výrazně zvyšuje.

Neméně důležitý je ale i čisticí a sanitační účinek, který není na první dojem tak markantní, ale bez kterého se nelze obejít, a který je pro samotné působení ještě důležitější.

Problém většiny stávajících produktů pisoárové techniky je, že po určité době se z nich vypláchnou všechny tenzidy a sice ještě trochu voní, ale již nečistí a keramika se zanáší zamytými nečistotami. Proto je potřeba zajistit jejich dlouhodobou účinnost.

Zde jsou důležité enzymatické přísady, které prodlužují efektivní životnost pisoárové hygieny.

CN Pisoárové enzymatické sítko

Jedná se o sítka nové generace s prodlouženou životností na cca 4 – 6 týdnů. Sítka mají zvýšenou gramáž 70g oproti běžným 50g, zvýšená parfemace je podpořena dlouhými bodlinami s více jak dvojnásobnou účinnou aktivní plochou.

Bodliny navíc účinně tlumí rozstřik proudu moči a omezují zasaženou plochu. Neméně důležité je i nové balení do silného HDPE obalu, který omezuje uvolňování parfemačních látek a zvyšuje efektivní skladovací dobu sítek na  24 měsíců.

Pro vaše pohodlí je součástí obalu nově i jednorázová rukavice z PVC.

Z důvodu použití kvalitního a drahého obalu jsou sítka balena po dvou, aby se cena rozpouštěla do dvou výrobků. Obal zajistí dostatečnou ochranu pro druhé sítko i po jeho otevření, stačí jej přehnout.

Pisoárové sítko enzymatické modré - mátaPisoárové sítko enzymatické zelené - jablkoPisoárové sítko enzymatické oranžové - mango

 

Cleamen 322 Tableta do pisoáru

Tyto nové tablety vycházejí z výzkumu předních světových odborníků na čištění. Předností je vysoká biologická aktivita založena na přítomnosti nepatogenních mikroorganismů.

Tyto se po zavlhčení aktivují a produkují enzymy, které mobilizují jejich metabolismus k likvidaci nečistot, úsad a špíny, čímž zároveň brání vzniku zápachu.

Cleamen 322 - enzymatická tableta do pisoáru - v sítkuCleamen 322 - enzymatická tableta do pisoáru 2 ksCleamen 322 - enzymatická tableta do pisoáru 12 ks + sítko

Pomocník úklidu – Eliška Kaňková

Pomocník úkliduAplikace pro rok 2016 – mobilní pomocník úklidu. V tuto chvíli pro operační systém Android. Tato aplikace je nová, revoluční. V aplikaci naleznete řešení jak a čím povrchy uklízet. U každého výrobku naleznete krátký popis – návod jak na to.

Sami se můžete rozhodnout, jestli jste v oblasti kde, Vám stačí běžná řada výrobků nebo potřebujete profesionální tip. Obrazovka je rozdělena do dvou částí. V horní části je oblast a ve spodní části jsou jednotlivé místnosti. Přehlednost Vám zajišťují tečky, kde vidíte, v jaké části aplikace se pohybujete.

 

Katalog produktů

Máte vždy seznam výrobků u sebe v telefonu. Nemusíte mít tedy tištěný ceník, katalog. Vše je přehledně seřazené pod značkami výrobků. CLEAMEN a KRYSTAL.

SCAN/čtečku EAN kódů

Pomocí čtečky EAN kódu se můžete ihned dostat na informace z katalogu o daném výrobku a přiblížit si tak snadno použití výrobku, který držíte v ruce.

Nákup

Aplikace umožňuje také generování objednávky ve svém nákupním košíku a odeslání na libovolnou e-mailovou adresu.

Offline

Aplikace je zcela funkční i offline. Odeslání objednávky nebo aktualizace probíhají automaticky při každém novém připojení do sítě.

Tipy a triky – odborník radí

Součást popisu výrobků jsou tipy a triky jak s výrobky pracovat. Na co si dávat pozor. Na jaké povrchy již před Vámi někdo vyzkoušel a na co je třeba dávat pozor.

Tato aplikace je a bude zdarma. Nyní si ji můžete do Vašich telefonů stáhnout na Google play do Androidů a od září na appstore.

QR kód pro stažení na Google Play:

QR pomocník úklidu ke stažení na GooglePlay

 

Zásobníky a dávkovače - ing. Miroslav Kučera

Již 4 roky prodáváme dávkovače a zásobníky. Významným segmentem tohoto portfolia jsou zásobníky hygienického papíru. Nyní jsme rozšířili sortiment o velkoobjemové zásobníky na papírové ručníky v roli.

Ručníky v roli mají výhodu nižší výrobní ceny, tudíž jsou ekonomičtější, než klasické ručníky skládané, ovšem pouze v případě, pokud se správně používají. Na roli o průměru 20 cm se dá navinout 75-150 m materiálu, což podle síly a kvality představuje cca 300-700 ručníků. To je zhruba dvoj až trojnásobek kapacity běžných zásobníků na skládané ručníky. Role jsou zpravidla navinuty na dutince, která se spirálovitě vytrhne, a ručníky se následně odebírají ze středu role směrem dolů. Zde rozlišujeme dva typy zásobníků:

Zásobník na papírové ručníky se středovým odvíjenímCN zásobník ručníků v roli

Je vybaven gumovým brzdičem s výřezem. na spodku zásobníku je ozubený trhací vývod, o který se po vytažení potřebné délky ručník oddělí. Toto provedení je zpravidla označováno jako: Centrefeed (neboli středové podávání). Tyto zásobníky používají především v industriální oblasti, v kuchyních a ordinacích, kde uživatel ví, jak dlouhý ručník potřebuje a je motivován ručníky neplýtvat.

CN zásobník ručníků s perforací v roliZásobník na papírové ručníky s perforací a středovým odvíjením

V těchto zásobnících je na spodku zúžený otvor takzvaný „průvlak“, kterým prochází ručník s určitým odporem tak, že se po vytažení dané délky, (u perforace) prostě jeden ručník odtrhne. Uživatel si tak odebere pouze jeden ručník, který mu zůstane v ruce. Pro další ručník musí pohyb opakovat. Další výhodou tohoto zásobníku je, že v odběrném místě není žádná ostrá trhací hrana.

Zásobník na papírové ručníky v roli s podavačemCN zásobník ručníků s podavačem

Role do těchto podavačů mají velmi tvrdý návin, takže do role o průměru 20 cm a výšce 20 cm se vejde až 200 m ručníků dvouvrstvých nebo až 300 m ručníků v jednovrstvém úsporném provedení.  Tento návin při délce ručníku 23 cm (2 zdvihy páky) představuje 870 až 1300 ručníků. Tyto role se navíjejí na malé dutinky o průměru cca 38 mm, za kterou jsou v zásobníku uchyceny a odvíjeny mechanicky poháněnými válci.

Zásobníky se nejčastěji využívají v místech pohybu velkého počtu osob, jako jsou průmyslové podniky, supermarkety, kulturní a společenská zařízení. Spolehlivé fungují a nabízejí i střízlivý účelový design. Zabraňují nadměrnému plýtvání papírem a usnadňují údržbu prostor.

Designové zásobníky

Pro začátek jsme vyvzorkovali 6 vzorů: Carbon - atraktivní design, vhodný do restaurací a klubů, firem – univerzálně použitelný. Oblíbený u mladší generace. Cobra – akční až vyzývavý design, plný dobrodružství, vhodný do restaurací a klubů. Wood – imitace kořenového dřeva, působí teple a decentně je příjemný na každém obkladu. Je populární především u starší generace a ocení jej chataři, majitelé penzionů apod. Marble – mramor, jemný nadčasový vzor, působí vždy elegantně. Velice oblíbený u široké veřejnosti. Dá se použít prakticky ve všech prostorech. Jeho odstíny skvěle doplňují obklady koupelen a umýváren. Water – symbol svěžesti z průzračně modrých kapek dodává pocit čistoty a klidu. Neutrální téma neuráží a neprovokuje. Drops – Design kapek přináší svěžest každé koupelně. Hravost kapek zaujala především nejmladší generaci.

Všechny zásobníky nabízíme v provedení lesklém, nebo matném. Povrch je vždy ošetřen ochranným lakem a obě provedení jsou za stejnou cenu. Dávkovače mýdla a mýdlové pěny je možno ještě vylepšit. Stačí namontovat stříbrné chromované tlačítko a tím povýšíte i vzhled vašich dávkovačů.

 Zásobníky v designové úpravě - CarbonZásobníky v designové úpravě - Drops

CLEAMEN – Eliška Kaňková

CLEAMENV roce 2000 se narodil CLEAMEN. Celou řadu jsme pro přehlednost rozdělili do kategorií dle barevného kódování.  Toto kódová je Evropský standart my jsme ho rozšířili o číselné označení, abychom Vám usnadnili orientaci.

Barevným a číselným kódováním jsme docílili maximální zjednodušení orientaci v celé produktové řadě. Toto barevné kódování dodržujeme i v aplikační technice. Zde se můžete spolehnout na že, výrobky byly speciálně vyvinuty na danou oblast. 

Výrobky CLEAMEN jsou tedy rozděleny

Modrá řada začínající 100

jsou výrobky určeny do generálních oblastí. Sem patří třeba kancelář, chodba, pokoje, ale i skladiště, výrobní haly. Najdete v této řady i mikrovlákna, vědra.

Zelená řada začínající 200

jde o řadu produktů, které jsou určeny pro gastro/kuchyňské provozy. Do této oblasti patří výdejny jídla, restaurace, mytí nádobí. V této řady naleznete i kartáče na nádobí.

Červená řada začínající 300

jsou výrobky určeny do sanitární oblasti. Výrobky zde jsou určeny pro údržbu toalet a pisoárů.

Žlutá řada začínající 400

jsou výrobky určeny do umývárenských oblastí. Do této oblasti patří umyvadla, kachličky v koupelnách, ale i odvápnění ploch v bazénech a technologií.

Červeno-bílá řada začínající 500

jsou výrobky, které prochází všemi oblastmi – zde jsou desinfekční výrobky.

 

Nově jsme zařadili fialovou oblast, která je označena 600 a 700 – tyto výrobky jsou určeny na mytí technologií v potravinářských oblastech, jako jsou pivovary, zpracování masa, zpracování mléka.

Všechny výrobky jsou baleny do speciálních profesionálních ergonomických lahví a kanystrů. Tyto obaly mají vodoznak pro lepší přehlednost. Obal 1 litr má univerzální hrdlo, na které je možné nainstalovat různé dávkovací uzávěry, pumpičky, bezpečnostní uzávěry. Všechna aplikační technika je bezpečná a odolá vysokým alkáliím i kyselinám.

Etiketa Cleamen

Výrobky CLEAMEN mají i velmi důmyslné zpracování etiket. Na každé etiketě je velké číslo, které Vám pomůže v rychlé orientaci. Rovněž na přední straně naleznete velký název výrobku ve více jazycích. Ve spodní části jsou piktrogramy tj. obrázky, které Vám napoví na co je výrobek vhodný. Obrázky Vás dále navedou jak výrobek používat, samozřejmostí je doporučené dávkování výrobků – čím více teček/špíny tím je doporučené dávkování vyšší. Ve spodním rohu etikety je údaj pH. Tato informace je pro Vás důležitá, abyste věděli, jak s výrobkem pracovat. Novinkou na zadní straně je QR kód pomocí něj se dostanete na jedno kliknutí ke všem dokumentům.

 

Aplikační technika – ing. Miroslav Kučera

Směšovací zařízení Jsou to jednoduchá a přenosná zařízení, která průběžně směšují koncentrát s vodou ve zvoleném poměru a plní jej do věder, aplikačních lahví nebo mycích dřezů. Jednotlivá provedení se od sebe liší pouze připojením na láhev, nebo různé typy kanystrů a krátkou nebo dlouhou výdejní hadicí. Využívají se v úklidových službách, kde řeší problém nesprávně zvoleného dávkování a s tím spojené komplikace jako je zbytečná spotřeba koncentrátů  a další nežádoucí účinky nadměrného dávkování. Tato zařízení dodávají čistící roztok v koncentraci, která je definována zvolenou tryskou. Uživatel si může následně nastavený poměr pouze zředit a používat slabší koncentraci na méně exponovaná místa.

Čtyřcestné směšovací zařízeníČtyřcestné směšovače

Jsou určené do úklidových prostor a umožňují uklízečům odebírat vhodně naředěné 4 druhy čisticích roztoků do věder, nebo do aplikačních lahví pouhým otočením kohoutu.  Koncentráty jsou přitom v uzavřené skříni, takže obsluha nepřichází do přímého styku s koncentráty a nemusí procházet různými speciálními kurzy pro zacházení s nebezpečnými chemickými látkami. Je také omezeno riziko zneužívání koncentrátů.

Zpěňovací směšovače

Jsou to podobná jednoduchá přenosná zařízení, která průběžně směšují koncentrát s vodou, a navíc jej dokáží aplikovat přímo na čištěné plochy ve formě řídké pěny.

Jejich hlavní využití je při sanitačních postupech

Směšovací zařízení trojcestné nástěnné

Toto zařízení má možnost využívat dva druhy roztoků, jeden je zpravidla alkalický a slouží pro odstranění mastnoty a běžných nečistot. Produkt může být již kombinovaný (tzn. Čistící a desinfekční zároveň).

Druhý je kyselý pro odstranění minerálních nečistot, nebo je zde prostředek pro desinfekci. Třetí produkt je oplachová voda.

Směšovací zařízení je vybaveno profesionální dávkovací pistolí se dvěma režimy práce : 1) tříštěný proud, pro dávkován a lehké zpěňování čisticího roztoku 2) Přímý proud na předčištění a oplach)

Zařízení je vybaveno speciální nízkoodporovou hadicí v délce 10 nebo 15 m.